Jak stosować tonik mikrozłuszczający AHA, AHA I like it z innymi kosmetykami?

Jak stosować tonik mikrozłuszczający AHA, AHA I like it z innymi kosmetykami?

Tonik AHA, AHA I like it, to produkt mikrozłuszczający, o stężeniu bezpiecznym do codziennego stosowania. Stosowanie go w codziennej pielęgnacji nie przyczynia się do podrażnień, oraz widocznego łuszczenia się skóry. Można produkt ten włączyć do pielęgnacji, w której stosowane są preparaty z kwasami do pielęgnacji domowej, nie przekraczające stężeń powyżej 10-15% kwasów (AHA/BHA). Należy pamiętać, że stosowanie toniku AHA, AHA I like it, działa jak promotor przenikania substancji aktywnych - w tym również kwasów stosowanych po tonizowaniu skóry. Dzięki czemu wzmacniamy działanie stosowanego serum/boostera/kremu - nie należy więc przesadzić z % zawartością kwasów w kolejnych krokach pielęgnacyjnych. Jeśli kwasy wprowadzane są do pielęgnacji po raz pierwszy, sugerujemy zacząć od niskich stężeń czyli od naszego toniku AHA, AHA I like it! a dopiero po kilku tygodniach wprowadzić dodatkowo preparaty o wyższych stężeniach (na początku np. co drugi dzień).

Podobna sytuacja dotyczy niacynamidu. Można stosować w codziennej pielęgnacji połączenie toniku AHA, AHA I like it wraz z niacynamidem, należy jednak pamiętać, że niacynamid w wysokich stężeniach (nawet 2-3%) powoduje podrażnienia skóry, więc również należy wprowadzać go zaczynając od jak najniższego stężenia, aż skóra zaadaptuje się do używanej substancji (przy cerach wrażliwych i delikatnych, należy wprowadzać niacynamid o niskim stężeniu również z częstotliwością co drugi dzień). Jeśli natomiast to tonik ma być wprowadzony do pielęgnacji przy wcześniej stosowanym niacynamidzie - to zasada jest taka sama - należy wprowadzić go wyłącznie gdy skóra jest zaadaptowana do stosowania niacynamidu i na początku tonik powinien pojawić się w pielęgnacji co drugi dzień.

Przy stosowaniu retinolu ostrożność powinna być wzmożona. Można i zaleca się wprowadzanie kwasów do pielęgnacji u osób, które stosują retinol i jego pochodne. Wszystko uzależnione jest od tego jaki dokładnie preparat z retinolem jest stosowany i o jakim stężeniu. Niemniej jednak, w momencie gdy skóra nie reaguje już podrażnieniem po zastosowaniu retinolu (jest zbudowana tolerancja), można dołożyć tonik AHA, AHA I like it w dni w które nie jest stosowany retinol. W sytuacji gdy skóra wciąż jest podrażniona po stosowaniu preparatów z retinolem lepiej sprawdzi się tonik Don't react!.

Wszystkie produkty Alkemie zawierające wit C można łączyć w pielęgnacji ze stosowaniem toników - również z tonikiem mikrozłuszczającym.
Wyjątkowe formy wit C wykorzystywane w naszych produktach to umożliwiają.

Przy stosowaniu inych produktów z kwasem askorbinowym w wysokich jego stężeniach należy być ostrożnym jeśli chodzi o tonik mikrozłuszczający. Sam kwas askorbionowy w stężeniach 10% i wyżej często powoduje podrażnienie i nadwrażliwość skóry, więc w takich sytuacjach tonik należy wprowadzać z uwagą i obserwacją skóry.

https://janiorgani.com/collections/hydrolates/products/alkemie-aha-aha-i-like-it-bioaktywny-tonik-mikrozluszczajacy

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please note, comments must be approved before they are published

Polish
Polish